Program Czyste Powietrze

Potrzebujesz pieniędzy by dokonać modernizacji w swoim domu? Jesteś zdecydowany na radykalne zmiany i chcesz zainwestować w fotowoltaikę lub inne, odnawialne źródła energii? Chcesz oszczędzać? A może nadal nie jesteś pewien czy jesteś w stanie osiągnąć zwrot?

Zapraszamy do współpracy z nami. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie i sposób finansowania poprzez Program Czyste Powietrze.

Dla kogo przeznaczony jest Program Czyste Powietrze?

Program kierowany jest do osób fizycznych, jego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Kiedy można składać wnioski?

W założeniu realizacja programu „Czyste powietrze” będzie trwać w latach 2018-2029

Jakie są dostępne formy dofinansowania?

Dotacja i pożyczka co jest bezpośrednio związane z maksymalnym poziomem kosztów kwalifikowanych. A ten wynosi 53 tysiące złotych na budynek jednorodzinny lub wydzielony lokal mieszkalny z wyodrębnioną księgą wieczystą. Jeżeli koszty Twojej inwestycji są jeszcze większe możesz je pokryć właśnie pożyczką na preferencyjnych warunkach. Natomiast minimalny koszt kwalifikowany to zaledwie 7 tysięcy złotych.

Jak liczona jest kwota dotacji?

Kwota dotacji liczona jest w zależności od wysokości średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Co można sfinansować?

Pieniędzmi z programu „Czyste Powietrze” można sfinansować wiele rodzajów proekologicznych inwestycji:
– Demontaż starych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła,
– Docieplenie przegród budowlanych,
– Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
– Instalacja odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),
– Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,

Gdzie składać wnioski?

Wnioski można składać w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a także w gminach, które podpisały porozumienie.
Nadal masz wątpliwości? Zadzwoń, napisz, pomożemy. Nie ryzykuj popełnienia błędu, który może kosztować Cię szansę na dotację. Taka okazja może się nie powtórzyć.