Fotowoltaikę odliczysz od podstawy podatku

odliczenia od podatku

Fotowoltaikę odliczysz od podstawy podatku

Inwestycja w fotowoltaikę (panele fotowoltaiczne) wciąż wydaje Ci się za droga, a koszty energii coraz łapczywiej pożerają Twój budżet? Wydaje Ci się, że znalazłeś się między młotem, a kowadłem? Nic bardziej mylnego. Możemy pomóc znaleźć Ci wyjście z tej sytuacji.

Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia 2019 ustanowiło, że osoby fizyczne od podstawy podatku dochodowego mogą odliczyć wydatki poniesione m.in. na ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem (inwerter, zabezpieczenia elektryczne, kable solarne itp.). Odliczyć można również koszty montażu, a więc całej instalacji fotowoltaicznej.

Jakie są zasady odliczeń?

Tak skonstruowana ulga podatkowa sprawia, że okres zwrotu inwestycji skraca się. Dlaczego? Bo jest ona wyjątkowo wysoka jak na mało przyjazny dla obywatela polski system podatkowy. W ramach ulgi podatnik może odliczyć nawet 53 tysiące złotych, w okresie nie dłuższym niż 6 lat.

Jak to działa?

Ulga zabezpiecza tez inwestorów o mniejszych dochodach, a 6 letni okres dla odliczeń pozwala wielu z nich rozliczyć całość inwestycji w ramach tego narzędzia podatkowego. Kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika podlega odliczeniu w kolejnych latach.

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

Tel: +48 508 450 380
Tel: +48 798 194 330
e-mail: zapytania@ecovoltaika.pl

Kto może skorzystać?

Z tego rozwiązania (nazwanego przez media ulgą termomodernizacyjną) mogą skorzystać osoby rozliczające się według różnych skal podatkowych. Jej beneficjentami mogą zostać rozliczający się ryczałtem, podatkiem liniowym, ci którzy płacą 18, ale i 32 proc.

Czy w ramach tej ulgi można jeszcze odliczyć inne koszty związane z termomodernizacją i ekologicznymi źródłami energii?

Tak. Za pomocą wspomnianej ulgi, obok fotowoltaiki tj. instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej, rozliczać można również koszty:
– termomodernizacji budynku wraz z materiałami budowlanymi;
– wymianę źródła ogrzewania (nie tylko wymianę pieca, ale również montaż pompy ciepła);
– wszystkie usługi związane z uruchomieniem i termomodernizacją budynku (montaż, demontaż, uruchomienie oraz regulację urządzeń oraz równoważenie hydrauliczne instalacji).

To wyjątkowa okazja, żeby właściwie zainwestować pieniądze, osiągnąć bardzo konkretne korzyści i praktycznie mieć całkowitą pewność zwrotu. Tutaj można zajrzeć po szczegóły, a jeśli nadal masz wątpliwości, pytania to zapraszamy do kontaktu. Nic nie ryzykujesz. Możesz dużo zyskać.

Masz pytania?

Odpowiemy na wszystkie pytania w bardzo krótkim czasie.

Pomożemy na każdym etapie.

Eco Voltaika – instalacje fotowoltaiczne
Tel: +48 508 450 380
Tel: +48 798 194 330
e-mail: zapytania@ecovoltaika.pl

Adres Biura Obsługi Klienta:
ul. Kolejowa 5a
29-100 Włoszczowa
(zjazd w lewo 150m przed Dworcem PKP)

Adres siedziby firmy
ul. Sienkiewicza 6, Kurzelów
29-100 Włoszczowa
woj. świętokrzyskie

Napisz do nas

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Eco Voltaika Marek Popowicz z siedzibą: ul. Sienkiewicza 6, Kurzelów.

    Może Cię zainteresować również:

    Darmowa wycena