DOTACJE Z PROGRAMU MÓJ PRĄD DLA DOMKÓW LETNISKOWYCH

Właściciele domków letniskowych, którzy nie są w nich zameldowani mogą dostać dofinansowanie do fotowoltaiki. Program „Mój prąd” obejmuje dofinansowania dla właścicieli nieruchomości do użytku rekreacyjnego.

MÓJ PRĄD DLA DOMKÓW LETNISKOWYCH

Z programu można otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych w wysokości do 50 % kosztów instalacji, ale maksymalnie 5 tys. zł. Udzielane jest ono dla instalacji o mocy od 2 do 10 Kw. Dotacja obejmuje inwestycje zakończone po 23 lipca 2019 roku.

Aby spełnić warunek dofinansowania, potrzebne jest inne miejsce zameldowania niż to, na którym ma być zakładana instalacja fotowoltaiczna. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał, że nie analizuje stanu prawnego nieruchomości, na których będzie zamontowana instalacja PV.

NFOŚiGW wskazał, że właściciel będzie dodatkowo zobowiązany do eksploatacji instalacji – we wskazanej we wniosku lokalizacji – przez co najmniej 3 lata od dnia wypłaty pieniędzy z programu. Dofinansowanie obejmuje zarówno kupno, jak i instalację paneli fotowoltaicznych. Taka instalacja nie musi być tylko i wyłącznie zamontowana na dachu domu letniskowego, ale także może być umiejscowiona na garażu lub stać obok domu.

Minister klimatu Michał Kurtyka zapowiadał, że „Mój prąd” ma zostać w przyszłości rozszerzony o możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia na zakup przydomowych ładowarek do samochodów elektrycznych.

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy?

Tel: +48 508 450 380
Tel: +48 798 194 330
e-mail: zapytania@ecovoltaika.pl

Masz pytania?

Odpowiemy na wszystkie pytania w bardzo krótkim czasie.

Pomożemy na każdym etapie.

Eco Voltaika – instalacje fotowoltaiczne
Tel: +48 508 450 380
Tel: +48 798 194 330
e-mail: zapytania@ecovoltaika.pl

Adres Biura Obsługi Klienta:

ul. Kolejowa 5a
29-100 Włoszczowa
(zjazd w lewo 150m przed Dworcem PKP)

Adres siedziby firmy:

ul. Sienkiewicza 6, Kurzelów
29-100 Włoszczowa
woj. świętokrzyskie

Napisz do nas

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Eco Voltaika Marek Popowicz z siedzibą: ul. Sienkiewicza 6, Kurzelów.

    Darmowa wycena