Słoneczne oszczędzanie w Twoim domu!

Instalacje fotowoltaiczne

Panele solarne na dachach domów mieszkalnych są coraz bardziej powszechnym widokiem. Dawniej uważany za luksus i fanaberię bogatych, dziś ekologiczny i ekonomiczny dom z alternatywnym źródłem energii staje się koniecznością. Najlepszym z odnawialnych źródeł energii w naszym klimacie jest słońce, warto więc je wykorzystać. Teraz na przydomowej instalacji fotowoltaicznej można dodatkowo zarobić!

Więcej

Odnawialne źródło energii z dotacją

Instalacje fotowoltaiczne

Najważniejszym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii są wysokie oszczędności na rachunkach za prąd i energię cieplną. Jednak, aby oszczędzać najpierw trzeba zainwestować w instalację, która energię wyprodukuje. W tym roku ruszyła pilotażowa cześć programu dofinansowań i preferencyjnych kredytów do inwestycji w instalacje OZE, który ma na celu promocję urządzeń ekologicznych oraz ułatwienie ich zakupu. Największa część funduszy przeznaczona zostanie na instalacje fotowoltaiczne.

Więcej

Mikroinstalacje dla domu

Instalacje fotowoltaiczne

Inwestując w fotowoltaikę, inwestujesz w ekonomiczny dom i w ekologię. Energia słoneczna to źródło energii, które jest najbardziej obiecujące pośród niekonwencjonalnych, jest niewyczerpalne, a co najważniejsze, nie powoduje skutków ubocznych, nie zanieczyszcza środowiska, a jest jego nieodłączną częścią.

Więcej

Czym są Inwertery (Falowniki)?

Instalacje fotowoltaiczne

Inwertery zmieniają prąd stały generowany w panelach solarnych na prąd zmienny o napięciu 230 V, do którego podłączamy wszystkie urządzenia elektryczne.

Więcej

Czym są moduły fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne składają się z pojedynczych ogniw solarnych, które generują napięcie elektryczne, gdy padają na nie promienie słoneczne.

Więcej